Sygnaturowe suplementyWitamina C

Witamina C Optymalna

„Witamina C – Optymalna” to unikalne połączenie 4 form witaminy C oraz synergia bioflawonoidów. Wszystko po to, aby osiągnąć jak najlepsze przyswajanie oraz biodostępność.

Główne założenia

Projektując ten suplement wyznaczyliśmy sobie kilka celów.

Pierwszym i głównym było uzyskanie optymalnej dawki w jednej porcji. Optymalnej, czyli takiej którą nasz organizm będzie w stanie w większości przyswoić. Według badań, najlepszą przyswajalność osiągamy stosując jednorazowo dawkę 200 – 250 mg. Ta ilość pozwala na min. 80% przyswojenie witaminy C. Dawka gramowa przyswaja się zaledwie w 50%.

Drugie założenie, to użycie najlepszych i najskuteczniejszych w działaniu form witaminy C. Witamina C to nie jest tylko kwas askorbinowy. W produkcie użyliśmy aż czterech synergicznie działających form. Znajdziesz w nim oprócz kwasu askorbinowego, askorbinian magnezu, wapnia i palmitynian askorbylu.

Składniki suplementu

Witamina C Optymalna zawiera 4 formy witaminy C w połączeniu z bioflawonoidami. Łącznie w jednej kapsułce jest 250 mg witaminy C oraz 80 mg bioflawonoidów.

Pełny skład przestawia się następująco:

Bioflawonoidy cytrusowe są standaryzowane na 95% hesperydyny

Kapsułka jest wykonana z hydroksypropylometylocelulozy (HPMC). Jest to forma celulozy pochodzenia roślinnego, o niskiej wilgotności (od 5 do 8%). Do produkcji kapsułek wykorzystuje się tylko wodę i HPMC.

Więcej o formach

Bazę suplementu (50%) stanowi kwas askorbinowy. Użyliśmy najczystszej i jedynej produkowanej w Europie (Szkocja) witaminy C: Quali-C. Za jej jakością stoi spełnienie wszystkich standardów tj. USP, FCC i Ph. Eur. które pozwoliły uzyskać status czystości farmaceutycznej.

Następnie dodaliśmy 2 formy askorbinianu: askorbinian magnezu i askorbinian wapnia.

Askorbinian magnezu, to trudno dostępna postać witaminy C. Podczas rozpadu cząsteczki magnez oddziela się od askorbinianu i tym samym zasila nasze bufory zasadowe. pH askorbinianu magnezu wynosi 7,0.

W jednej kapsułce znajduje się 3,5 mg magnezu oraz 50 mg witaminy C.

Askorbinian wapnia to jedna z najlepiej przyswajalnych form witaminy C. Bardzo bezpieczny dla żołądka i dwunastnicy.

Dr Ruskin już w 1938 r opublikował informacje, że właśnie ta forma witaminy C świetnie nadaje się do zatrzymania przeziębienia. Podawał ją ponad tysiącu pacjentów, z czego 42% osób doznało całkowitego wyzdrowienia, a kolejne 48% odczuwało znaczną poprawę. To daje aż 90% skuteczności.

W kapsułce „Witamina C Optymalna” znajduje się 60,86 mg askorbinianu wapnia. Co daje 50 mg witaminy C i 10,86 mg wapnia.

Dopełnieniem receptury jest użycie palmitynianu askorbylu. Ta forma to połączenie kwasu askorbinowego z tłuszczem jakim jest kwas palmitynowy.

Palmitynian askorbylu jest bardzo ciekawą formą witaminy C rozpuszczalną zarówno w wodzie jak i w tłuszczach. Taką cząsteczkę nazywa się amfipatyczną. Ta podwójna rozpuszczalność pozwala mu lepiej przenikać przez błony komórkowe. Dzięki temu szybciej dociera do komórek i w porównaniu do kwasu askorbinowego potrzeba go ok. 40 razy mniej, aby uzyskać ten sam efekt.

Bioflawonoidy

Aktywność witaminy C wzrasta, wraz z dostarczaniem innych substancji odżywczych. Ta złożoność współpracy występuje m.in. z bioflawonoidami.

Bioflawonoidy to naturalne substancje, które nadają owocom (i roślinom) odpowiedni kolor. Szacuje się, że w naturze występuje ok. 4000 tych związków.

Bioflawonoidy wykazują bardzo silne działanie antyalergiczne, przeciwzakaźne i przeciwwirusowe.

Najbardziej znanym działaniem bioflawonoidów jest „wyłapywanie” wolnych rodników oraz wspomaganie aktywności witaminy C.

W suplemencie użyliśmy bioflawonoidy które w naturze zawsze występują w otoczeniu witaminy C. Są to bioflawonoidy cytrusowe standaryzowane na 95% hesperydyny oraz rutynę i kwercetynę.

Zarówno rutyna jak i kwercetyna jest pochodzenia naturalnego uzyskana z perełkowca japońskiego (Sophora japonica L.).

Kwercetyna świetnie zgrywa się z witaminą C. Ma silne działanie przeciwzapalne i antyalergiczne. Zmniejsza aktywność wirusów i może być pomocna w przypadku przewlekłych stanów zapalnych.

Rutyna jest niezbędna do wchłaniania witaminy C. Jej strukturalnie jest bardzo podobna do kwercetyny. Jest znana ze swojej skuteczności wzmacniania naczyń włosowatych oraz działania przeciwutleniającego. Dostarcza niezbędnych cząsteczek wspierających wchłanianie witaminy C i pomaga zapobiegać jej rozkładowi zanim zostanie ona zmetabolizowana.

Dr Edme Regnier w 1968 r przeprowadził 5 letnie badnie w którym wykazał, że bioflawonoidy dodane do kwasu askorbinowego są skuteczniejsze w leczeniu przeziębienia niż sam kwas askorbinowy. Zalecał przyjmować 600 mg witaminy C jako pierwszą dawkę, a potem 200 mg co godzinę. Przed snem zwiększał dawkę do 750 mg.

Więcej o rutynie przeczytasz w tym artykule: Rutyna

Nasze suplementy są tworzone z najlepszych składników i w oparciu o najnowsze badania naukowe.

Jak suplementować witaminę C?

W suplementacji witaminy C obowiązuje jedna ważna zasada – należy przyjmować ją często i w małych dawkach. I do tego idealnie nadaje się dawka 250 mg. Im wyższa dawka, tym niższa przyswajalność.

Najskuteczniej, jest przyjmować ją do każdego posiłku. Dla osoby ważącej 70 kg minimalna dobowa dawka witaminy C powinna wynosić 600 mg. Tylko wtedy, będziemy w stanie osiągnąć jej działalność antyoksydacyjną.

Staraj się przyjąć witaminę C min. 4 razy dziennie. Do śniadania, obiadu, kolacji i tuż przed snem. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w nocy witamina C jest bardzo potrzebna tarczycy do wytworzenia jej hormonów.

Kiedyś zalecałeś przyjmowanie 1000-2000 mg witaminy C trzy razy dziennie. Teraz to 250 mg dwa razy dziennie. Dlaczego?

Co prawda zalecałem przyjmowanie od 2000 do 6000 mg witaminy C dziennie w trzech dawkach. Zmieniłem to w 1999 roku, po przeanalizowaniu dwóch ważnych badań pokazujących, że znacznie niższe poziomy witaminy C bardziej nasycają tkanki organizmu, a tym samym są wystarczającą ochroną przed rakiem, chorobami serca i innymi chorobami przewlekłymi. Teraz polecam tylko 200 do 500 mg podzielone na dwie dawki.

dr Andrew Weil

Dla kogo?

Profilaktyka

Jest to produkt przeznaczony dla każdego, do profilaktycznego stosowania. W przypadku choroby, dawka witaminy C w jednej kapsułce będzie za mała i należy przyjąć jednorazowo od 2 do 4 kapsułek. Po osiągnięciu progu tolerancji jelitowej, przechodzimy na dawkę 250 mg (jedna kapsułka)

Dla dzieci

W produkcie użyliśmy bezpiecznych wegetariańskich kapsułek. Są na tyle małe, że poradzą sobie z nimi dzieci oraz osoby starsze. Jeśli nie wiesz czy Twoje dziecko jest w stanie połknąć kapsułkę, to lepiej nie ryzykuj.

Rozumiemy osoby które nie chcą łykać kapsułek. Bez problemu otworzysz kapsułkę i wysypiesz proszek. Pamiętaj tylko, aby zrobić to delikatnie i suchymi dłońmi (aby nie rozpuścić kapsułki).

Otwarcie i wysypanie proszku, jest najlepszym sposobem, aby dostarczyć witaminę C małym dzieciom. Otwórz kapsułkę i wsyp jej zawartość do soku, smoothie czy musu owocowego.

Dla osób starszych

Osoby starsze docenią zarówno dawkę jak i użyte formy. U wielu starszych osób przyjęcie gramowej kapsułki z witaminą C wywołuje rozwolnienie. Dodatkowo, sam kwas L-askorbinowy często podrażnia żołądek powodując ból lub spory dyskomfort jelitowy. To właśnie dlatego, starsze osoby odmawiają przyjęcia witaminy C. Witamina C optymalna zawiera w 50% buforowane formy witaminy C niepodrażniające żołądka, które równoważą użycie kwasu L-askorbinowego.

Dodatkowo, nie użyliśmy askorbinianu sodu, aby dopasować skład do osób mających nadciśnienie, problem z nerkami oraz aby nie podnosić ilości sodu którego i tak w diecie mamy za dużo.

Dla mających problem z połykaniem dużych kapsułek

Witamina C Optymalna, to mała i prosta do połknięcia kapsułka. Docenią to osoby mające problem z przełykaniem, np. mają chorą tarczycę, achalazję przełyku, nowotwór, uchyłki, anginę lub stan zapalny gardła.

Zalety

  • optymalnie dobrana dawka witaminy C w jednej kapsułce
  • najczystsze i najskuteczniejsze formy witaminy C
  • mała, łatwa do połknięcia kapsułka wegetariańska
  • idealna dla dzieci, osób starszych oraz w profilaktyce uzupełnienia diety w witaminę C
  • aż 200 kapsułek w opakowaniu
  • całkowity brak dodatków technologicznych

Żadnych dodatków

Wszystkie produkty z logo sygnaturazdrowia są wolne od niepotrzebnych składników. Nie znajdziesz w nich stearynianu magnezu, maltodekstryny, organizmów modyfikowanych genetycznie GMO, glutenu, laktozy ani sztucznych barwników. Nie wykorzystujemy również słodzików tj. aspartam (E951), acesulfam K (E950) czy sukraloza (E955). W suplemencie „Witamina C Optymalna” nie użyliśmy żadnych dodatków technologicznych. Nie ma barwników, konserwantów ani przeciwzbrylaczy. Jest tylko witamina C i bioflawonoidy.

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego w składzie nie ma askorbinianu sodu?

Dlatego, że po części ten produkt jest skierowany do dzieci oraz osób starszych. Dzieci do pierwszego roku życia w ogóle nie powinny spożywać soli, a askorbinian sodu zawiera jej w jednym gramie 116 mg.

Niezależnie od wieku, zdecydowanie bardziej potrzebujemy magnezu i wapnia, stąd użycie tych dwóch askorbinianów.

Jak duża jest kapsułka?

Kapsułka jest mała, co niewątpliwie jest zaletą tego produktu. Jest to tzw. jedynka (1). Ma wymiary: 1,92 x 0,67 cm i daje się bardzo łatwo połknąć.

Czy mogę łączyć ten produkt z innymi suplementami zawierającymi witaminę C?

Jak najbardziej. Możesz łączyć go z innymi suplementami lub stosować zamiennie. Suplementy z witaminą C „nie gryzą” się ze sobą.

Chcę przyjąć wlew z askorbinianu sodu, czy powinienem odstawić “Witamina C Optymalna”?

W takim przypadku zawsze należy porozmawiać z lekarzem podającym kroplówkę. Niech on oceni, czy potrzebna jest dodatkowa suplementacja doustna.

Najlepsi specjaliści łączyli formę dożylną z doustną, dla zwiększenia efektu działania witaminy C. Dr Klenner podawał oprócz wlewu dożylnego dodatkowe 10 gramów witaminy C doustnie. Ale dodatkowa dawka uzależniona była od stanu pacjenta.

Czy podczas brania antybiotyku potrzebuję witaminy C?

O to musisz zapytać lekarza. Jest wielu lekarzy którzy do „wspomagania” antybiotyku przepisują witaminę C w ilości nawet 4 g dziennie.

Czy to prawda, że witamina C usuwa wapń i magnez?

Tak, to prawda.

Witamina C dzięki swojej budowie chemicznej wiąże następujące pierwiastki: ołów, rtęć, arsen, kadm, nikiel, wapń, miedź, magnez, cynk.

Biorąc zwiększone dawki witaminy C pozbywamy się tych pierwiastków w sposób przyśpieszony. Oprócz tych niepożądanych pierwiastków, witamina C usuwa również: wapń, miedź, magnez i cynk. A tego nie chcemy.

Dlatego użyliśmy w naszej witaminie askorbiniany wapnia i magnezu, aby niwelować to co witamina C usunie.

Kto jest producentem suplementu?

Producentem sygnaturowej linii suplementów jest firma Medicaline, właściciel marki Aliness.

Wszystkie suplementy z logo sygnaturazdrowia powstały w kooperacji z marką Aliness. Za nami stoi opracowanie składów, natomiast Aliness wziął na siebie produkcję oraz dystrybucję.

Czy dzieci mogą przyjmować „Witamina C Optymalna”?

Tak. „Witamina C Optymalna” to suplement który jest bezpieczny dla wszystkich grup wiekowych.

Dodaj komentarz

Back to top button