Krople z MSM
Na temat siarki napisałem dość obszerny artykuł, który możesz przeczytać tu: MSM – po prostu siarka. Teraz chciałbym przedstawić zastosowanie MSM w kroplach. Tak, tak. Oprócz przyjmowania doustnego, możesz ją również wykorzystać zewnętrznie. W kroplach do oczu, uszu czy jako spray do nosa.
Naturopaci zauważyli, że osoby, które często kroją cebule, praktycznie nie cierpią z powodu zapalenia spojówek. Pokrojona cebula uwalnia lotne związki siarki, które dosłownie dezynfekują powierzchnię oka. Zaczynamy łzawić i wypłukujemy wszelkie zanieczyszczenia i drobnoustroje.
Czy każda łza jest taka sama? Okazuje się, że nie. Struktura łez może bardzo się różnić. Oto zdjęcia łez w powiększeniu. Sami zobaczcie, jak bardzo się różnią.
Wracając do siarki…MSM czyli metylosulfonylometan jest środkiem przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym. Znając jego właściwości, możemy ich użyć, tworząc własne krople do oczu. Wiadomo, że MSM „zmiękcza” tkanki, zwiększając przepuszczalność, ułatwiając wchłanianie składników odżywczych i środków terapeutycznych do oka1.
W swoich kuracjach stosuje je dr Sam Berne, dr Stanley W. Jacob.
Wykonanie jest banalnie proste i tanie. Oczywiście możesz kupić gotowe krople np. tu. 30 ml kosztuje ok. 14 dolarów.
OptiMSM
Obecnie w sprzedaży jest wiele produktów zawierających MSM. Możemy nabyć ją w kapsułkach, tabletkach oraz proszku. 90% takich produktów to siarka wyprodukowana w Chinach. Bardzo stanowczo odradzam kupowania tego typu MSM. Siarka użyta do sporządzenia kropli, czy też do suplementacji powinna być najwyższej czystości. Taką czystość gwarantuje certyfikat OptiMSM. Znajdziemy go w produktach takich firm jak Aliness, Now foods, dr Best, Jarrow i wielu innych. Przy wyborze kierujcie się ceną, bo jest to, ta sama siarka użyta w każdym produkcie. Oczywiście, przeczytajcie skład, bo czasami producent może dodać coś od siebie np. witaminę C.
Jak wykonać krople?
Potrzebujesz:
- 50 ml buteleczki z zakraplaczem
- wody destylowanej
- MSM
- Przygotuj 50 ml buteleczkę z ciemnego szkła z zakraplaczem. Bez problemu kupisz taką w aptece. Przed użyciem wyparz ją w gorącej wodzie.
- Do miseczki wlej 50 ml wody destylowanej. Jeśli takiej nie masz, to możesz użyć wody z filtra odwróconej osmozy.
- Do wody dodaj 5 gramów MSM i dokładnie wymieszaj, aby siarka się rozpuściła.
- Przelej roztwór do buteleczki z zakraplaczem.
Prawda, że proste?
Sporządzony roztwór będzie zawierał 10% MSM. Krople nie wymagają żadnych środków konserwujących, gdyż w takim stężeniu MSM nie rozwijają się bakterie. Jest to bardzo ważne i jest dużą zaletą tych kropli. Krople sprzedawane w aptekach bardzo często zawierają konserwanty np. chlorek benzalkoniowy, który powoduje ograniczony przepływ krwi przez oko, oraz pogarsza stan śluzówki oka.
Zakraplanie
Zakraplaj od 1 do 2 kropli do każdego oka. Maksymalnie 6 razy dziennie.
Uwaga. Po zakropleniu możesz poczuć delikatne pieczenie trwające kilka sekund. To normalne. MSM otwiera naczynia krwionośne w obrębie gałki ocznej i dostaje się do środka.
Zastosowanie
Krople te, bardzo dobrze sprawdzają się w:
- zaburzeniach widzenia
- zmęczeniu oczu
- podrażnieniach
- zapaleniu spojówek
- zespole suchego oka
- infekcjach oczu
Możesz również je zastosować w przypadku bólu ucha wynikającego ze stanu zapalnego, infekcji ucha, swędzenia oraz tzw. gorącego ucha. Niektórzy specjaliści również zalecają krople w problemach z szumami usznymi.
Ja stosowałem je z powodzeniem w zapaleniu zatok. Kładziemy się tak, aby głowa zwisała w dół i do każdej z dziurek nosa zakraplamy po 5 ml roztworu. Roztwór należy wstrzyknąć z kroplomierza szybkim ruchem, tylko tak będzie w stanie dostać się do zatok.
Przeciwskazania:
Jeśli jesteś uczulony na siarkę (która znajduje się również w pokarmach takich jak jajka, brokuły, kalafior, czosnek), NIE powinieneś używać kropli MSM.