RelaksacjaUmysł

Szybkie wyciszenie – technika

Poniższy tekst, jest odpowiedzią której udzieliłem pewnej potrzebującej osobie. Mam nadzieje, że wiele innych osób będzie w stanie również z nich skorzystać.

Serge Kahili King: Chętnie współczułbym Tobie w tej trudnej sytuacji, ale moje współczucie Ci nie pomoże. Poniżej przedstawiam prosty plan, który pomoże Ci się otrząsnąć i poprowadzi Cię do jaśniejszej przyszłości. Zadziałał on w moim przypadku i w przypadku tysięcy innych osób. Chociaż jest on prosty, dla Ciebie może być naprawdę trudny. Ale im większa jest Twoja motywacja do zmiany życia, tym będzie Ci łatwiej. Pamiętaj, że ten plan ma jedną, wielką wadę: działa tylko wtedy, jeśli go użyjesz.

Część pierwsza: Zredukuj stres fizyczny
Plan: Oddychaj jak delfin.

Delfiny nie oddychają automatycznie, każdy oddech musi być świadomy. Najlepszy sposób na świadome oddychanie, to skierowanie całej swojej uwagi na coś co trzymasz w dłoniach i oddychać. Zacznij od jednej minuty na godzinę i staraj się dojść do pięciu, dopóki nie stanie się to Twoim regularnym nawykiem. Możesz być zdziwiony jak dużą przyniesie Ci to ulgę.

Część druga: Zredukuj stres emocjonalny
Plan: Weź odpowiedzialność za swój stres.

Nikt inny nie wywołuje Twojego stresu, nigdy nie wywoływał i nie wywoła. Inni po prostu, nie reagują zawsze tak jak chcesz, a Ty reagujesz na ich działania mieszanką strachu i złości. To wpływa na Twoje ciało i umysł. Jesteś przez to mniej zdrowy i mniej skuteczny. Tak długo jak będziesz obwiniał innych za swój stres, tak długo będziesz tkwił w niekończącej się pułapce. Zacznij od wzięcia odpowiedzialności za swoje reakcje, potem spróbuj je zmienić. Jeżeli „Dynamind” wydaje Ci się za trudne, użyj TFR – pomyśl o czymś stresującym, zwróć uwagę na swoją reakcję, a potem rozluźnij tę partię ciała, w której czujesz napięcie. Zacznij od małych rzeczy i stopniowo przechodź do coraz większych.

Część trzecia: Zredukuj stres psychiczny
Plan: Zmień swoje oczekiwania.

Wielu ludzi tworzy swoje oczekiwania pamiętając negatywne wydarzenia z przeszłości i przenosi je do przyszłości. Wywołuje to zamęt, zniechęcenie i rozpacz. Faktem jest, że nikt nie może być absolutnie pewny przyszłości. Niemniej jednak, jeżeli spodziewasz się najgorszego, podświadomie to sprowadzasz i gdy spodziewasz się najlepszego, także podświadomie to przyciągasz. Problemem nie jest to, że negatywne oczekiwania występują. Problem pojawia się, kiedy je rozpamiętujesz i traktujesz jako prawdę. A to tylko fantazja. Najlepszym rozwiązaniem jest, abyś gdy tylko pojawi się jakaś negatywną myśl, zamienił ją na pozytywną. Pozytywne oczekiwania również są fantazją – produktem Twojej wyobraźni – ale sprawiają, że czujesz się lepiej i pomagają Ci przygotować się na sukces.

Tak to wygląda. Trudne? Wiem, ale jeszcze raz podkreślam, że to działa. Jeżeli znajdziesz lepsze rozwiązanie, użyj go. Ale jeśli nic nie zrobisz, nic dobrego się nie zdarzy.

Autor: Serge Kahili King | www.huna.org

Related Articles

Dodaj komentarz

Back to top button