Huna Praca z umysłem

Trzy reguły na udane życie

Uzdrawianie zawsze płynie z wnętrza. Znasz to? Słyszałeś?

Kilka lat temu, takie teksty traktowałem jak „gadanie od rzeczy”. Gdy zaczynałem drążyć temat, to mało kto coś sensownego potrafił powiedzieć. Taka pseudofilozofia.

To się zmieniło, gdy dotarłem do wielu prac naukowych, które jednoznacznie wykazały, że umysł wpływa na ciało. Ciągle wpływa. Każda, nawet najmniejsza myśl oddziaływuje na nasze ciało. Czy tego chcemy czy nie. Niestety, bardziej ulegamy myślom negatywnym, zmartwieniom niż tym łagodnym i pozytywnym. Jak się wyrwać z tego negatywizmu?

Oto trzy zwodniczo proste reguły które pozwolą Ci zmienić przekonania i podnieść pewność siebie.

  • doceniaj chwilę obecną
  • ufaj sobie
  • oczekuj najlepszego

Wypełniając te trzy proste stwierdzenia, staniesz się bardziej zdolny do tworzenia własnego szczęścia oraz kierowania własnym losem.

Doceniaj chwilę obecną
Pada deszcz? Świetnie, doceń, że dostarcza wody roślinom. Świeci słońce? Doceń to. Dzięki temu wytworzysz witaminę D3. Pada śnieg? Świetnie, będzie nastrojowo. Nadchodzi burza? Rewelacja. Oczyści się powietrze. Będzie łatwiej oddychać.

Pijesz sok? Podziękuj za niego. Rozsmakuj się w nim. Przyjmujesz witaminy? Doceń to. Bierzesz jakiś lek? Podziękuj, że dzięki niemu szybciej odzyskasz zdrowie.

Dowiedziono, że gdy jesz pod wpływem stresu, to 70% składników odżywczych nie zostanie przyswojona. Zamieni się w toksyny. Dzieje się tak dlatego, że podczas stresu wytwarzasz bardzo dużo hormonów tj. adrenalina czy kortyzol, a one zaburzają procesy trawienne. Dlatego, jeśli jesteś zdenerwowany to niczego nie jedz. Idź się zrelaksować i zjedz potem. Natura dość sprytnie to wymyśliła, ponieważ jak się denerwujesz, to czujesz ucisk w żołądku. Znasz to? Nasze ciało samo wie, że spożycie pokarmu w chwili stresu będzie dla niego niebezpieczne.

Wstajesz rano, to podziękuj za to co masz. Tony Robbins (master od motywacji), Mateusz Grzesiak i wielu innych nauczycieli codziennie rano dziękuje prosto z serca za to, co ma. Za rodzinę, pracę, zdrowie, mieszkanie. Robią to przez 10 minut każdego dnia.

Ja wykonuję takie błogosławieństwa rano gdy wstanę, przed pójściem spać oraz w chwili gdy się zdenerwuje. Docenianie tego co jest wokół mnie, pozwala powrócić do normalności emocjonalnej.

W jaki sposób chcesz zbudować świetne życie, jeśli nie umiesz docenić tego co masz? W jaki sposób chcesz się uzdrowić, skoro nie doceniasz samego siebie? W jaki sposób chcesz zarabiać więcej pieniędzy, jeśli nie potrafisz docenić swojej pracy?

Otrząśnij się i podziękuj za to że masz ręce, nogi, piękny uśmiech, rodzinę, kota, psa, przyjaciela, wodę do picia, dach nad głową…nie każdy to ma.

James M. Barrie powiedział kiedyś: „Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp…”

Ufaj sobie
Zbyt dużą ufność pokładamy nie tam gdzie powinniśmy. Ludziom należy ufać, ale przede wszystkim należy ufać sobie. To zaufanie do samego siebie, potęguje zaufanie do innych.

Dziś słowo „ufność”, niestety nie jest trendy. Przestaliśmy ufać innym, ponieważ boimy się, że ta ufność może nam zaszkodzić. Po co ufać, skoro większość ma „złe” intencje? Jeśli tak myślisz, to na takim koniu daleko nie zajedziesz.

Ufność we własne siły, we własną moc, daje potęgę tworzenia i spełniania celów. Ta ufność pozwala spełniać marzenia. Nie bać się, cieszyć się życiem na swój indywidualny sposób oraz zawsze mieć nadzieję.

Jeśli ufasz sobie, to nikt Cię z tej ufności nie wybije. Nikt nie będzie mieć na Ciebie żadnego negatywnego wpływu.

Ufać sobie to szanować swoje ciało, swoje myśli oraz kierować się odpowiednimi wartościami. Ponieważ życie, to proces odkrywania zasad. A największą z nich jest nie krzywdzić nikogo innego.

Oczekuj najlepszego
To na czym się skupiasz, to wzmacniasz. Jeśli będziesz ciągle oczekiwał, że wydarzy się najgorsze, że zachorujesz, że Cię okradną, to zwiększasz prawdopodobieństwo przyciągnięcia tego czego się obawiasz. Mnóstwo ludzi stało się specjalistami od tego czego nie chcą. Wyszkolili się w tym najlepiej jak mogli. Mało kto świadomie skupia się na tym czego chce.

Oczekiwanie jest proste. Wszystko co się w Twoim życiu przydarza akceptuj jako najlepsze, co mogło Cię spotkać. Nie rozmyślaj bez sensu, jedynie wyciągnij wnioski i zaakceptuj to co nastało. Wzmacniasz pewność siebie i zaufanie, że jesteś w stanie poradzić sobie nawet z „największymi” kłopotami.

Prawdę mówiąc, nikt z nas nie dostaje od życia, więcej niż da radę znieść.

Oczekiwanie najlepszego wiąże się z byciem najlepszym. Jak to? Od kogo mam być lepszy? To proste. Zawsze bądź lepszy od samego siebie. Każdego dnia przejdź o jeden krok dalej. Przeczytaj o jedną stronę więcej. Mniej narzekaj, więcej się uśmiechaj. Bądź najlepszą wersją siebie. Stwórz się takim jakim pragniesz być.

Chcesz być najlepszy? To oczekuj najlepszego. Innej drogi nie ma.

Te proste reguły pozwalają ograniczyć stres, oraz nauczyć się wierzyć, że nawet z najtrudniejszej choroby jest wyjście. 1. Wystarczy błogosławić i doceniać ciało. Każdego dnia. Doceniać, nawet minimalną poprawę. 2. Ufać, że to co robisz ma sens i 3. oczekiwać pełnego uzdrowienia. Proste? No way. Bardzo łatwo z tego schematu się wyłamać. Wystarczy, że nasze ciało zareaguje bólem. Jak sobie wtedy to tłumaczyć? Jak oczekiwać najlepszego, jeśli boli tak, że aż lecą łzy?
Musisz doceniać każdą nawet najmniejszą chwilę kiedy boli mniej, ufać, że niedługo atak bólu przejdzie i oczekiwać, że ten ból, to właśnie ciało rozprawia się z chorobą, i po prostu musi boleć. Tak tłumaczyłem sobie dawno temu, jak miałem bóle brzucha, a lekarze nie wiedzieli dlaczego.

Masz siłę większą niż myślisz. Masz też strach, ale dużo mniejszy niż Ci się wydaje. Co wzmocnisz? Strach czy swoją siłę?

Powiązane wpisy

Najskuteczniejsza technika jaką znam

admin

Nie bądź mądry po fakcie

admin

Dekret na lepszy dzień

admin

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Dowiedz się więcej

>