Medycyna naturalna Suplementacja Witaminy

Protokół na sepsę

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od jakiegoś czasu apeluje, że coraz większym zagrożeniem dla naszego zdrowia są tzw.superbakterie. Są mega odporne na antybiotyki i nic ich nie rusza, oprócz silnego układu odpornościowego. WHO szacuje, że w 2050 roku superbakterie staną się przyczyną 10 milionów zgonów rocznie.

Wizja wprost apokaliptyczna, ale w naturze jest moc i siła. I to potwierdzają badania. Naturalne antybiotyki są najskuteczniejszą metodą, ale nie wolno zapomnieć o pewnych kilku prostych, nietoksycznych i bardzo tanich witaminach. Owe witaminy mają potencjał, aby wzmocnić organizm i przyczynić się do wyeliminowania bakterii odpornych na leki.

Patrząc na to co się dzieje w medycynie i farmacji, to póki co, nie ma szans, aby lekarze wprowadzali owe witaminy w dawkach leczniczych.

Oto one: witamina C, witamina B3, witamina B1

Witamina C i sepsa

Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje, o poważnym stanie wielu pacjentów zarażonych pewną bakterią, która nie reaguje na żadne antybiotyki. Ta bakteria to Klebsiella pneumoniae typu New Delhi. Jeśli dostanie się np. do układu moczowego lub oddechowego to może wywołać sepsę.

Sepsa jest reakcją organizmu na zakażenie. Nie jest zaraźliwa, ale dla chorego może być śmiertelna. Statystyki pokazują ok.40% śmiertelność i co najgorsze, nie ma skutecznego leczenia ze strony medycyny konwencjonalnej. Lekarze sami przyznają, że sepsa to dla nich wyzwanie.

Sepsa może zwiększyć krzepliwość krwi, a tym samym zablokować naczynia włosowate. Gdy tam powstaną zatory, to będzie problem z dotarciem krwi do wielu narządów i spowoduje to ich niewydolność.

Badanie przeprowadzone w 2010r na Uniwersytecie Western Ontario wykazało, że szybkie podanie witamy C (w pierwszym okresie indukcji posocznicy) zapobiega zatykaniu się naczyń włosowatych, i ochraniała je przez 24 godziny. I robi to już pojedyncza dawka. Krew może swobodniej przepływać, bez tworzenia się skrzepów.

Ale to nie wszystko, ponieważ w 2013 r wykazano, że witamina C jest w stanie poradzić sobie z lekoopornym prątkiem gruźlicy. Najlepsze efekty uzyskano, gdy połączono witaminę C z lekiem podawanym w pierwszym rzucie czyli Izoniazydem. Ta synergia eliminowała 100% prątków gruźlicy. Kierujący badaniami dr William Jacobs stwierdza, że dodanie witaminy C do istniejących leków na gruźlicę, może zwiększyć ich efektywność i skrócić czas leczenia.

Witaminy, nie są lubiane w kręgach medycznych, ponieważ wielu lekarzy ciągle podważa badania nad skutecznością terapii wysokimi dawkami witamin. Witamina C jest chyba najpopularniejsza w tej całej batalii.  Zrozumiałym jest, że duże badania kliniczne, raczej nie będą robione przez firmy farmaceutyczne, gdyż na witaminach nie można zarobić. A takie badanie kosztuje kilkanaście milionów dolarów. Nikt nie wyłoży takich pieniędzy jeśli nie będzie mógł na tym zarobić.

Gdy dr Bihari wykonywał badania nad dawką naltreksonu, to wykonał je tylko na 50 osobach, a kosztowało go to ponad 600 tyś dolarów. Żeby zrobić pełne duże badanie, to potrzebowałby między 10 a 20 milionów dolarów.

Jednak są lekarze, którzy ratują życie swoich pacjentów stosując wysokie dawki witamin. I tak np. dr Paul Marik z Eastern Virginia Medical School w Norfolk, w stanie Wirginia, wielokrotnie korzystał z protokołów witaminowych w przypadku sepsy. Podawał on witaminę C wraz z niektórymi hydrokortyzonami oraz witaminą B1 (tiaminą). Po raz pierwszy zastosował taką kombinację, gdy ratował życie 48 letniej kobiety ze wstrząsem septycznym. Później wykonał taki sam protokół na 47 kolejnych osobach cierpiących na sepsę, gdzie w tym samym czasie kolejna grupa 47 osób była leczona konwencjonalnie. Wyniki były zaskakujące. Tylko 4 osoby z 47 zmarło (8,5%), a leczonych „normalnie” zmarło 19 z 47 osób (40,4%).

Dr Marik od tego czasu zastosował swój protokół u ponad 150 osób, a z tej grupy tylko jedna osoba zmarła w wyniku sepsy. To jest mniej niż 1%.

W jednym z wywiadów dr Marik mówi że „U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek mierzyliśmy poziom szczawianu. Wszystkie wyniki były w bezpiecznym zakresie. U każdego pacjenta, który otrzymał protokół, poprawiło się również funkcjonowanie nerek.”

Warto zauważyć, że dr Marik nie stosował ogromnych dawek witaminy C. Stosował dawkę tylko 1,5 g we wlewie co 6 godzin przez 4 dni, albo do wypisania pacjenta z jego oddziału. Sugeruje on również, aby czasami zwiększyć dawkę, jeśli stan pacjenta nie wykazuje poprawy.

Dr Marik bardzo ciekawie połączył witaminy z lekiem. I zadziałało. Link do badania jest w bibliografii.

I na koniec artykułu kilka słów o witaminie B3. Okazuje się, że niacynamid jest w stanie poradzić sobie z superbakteriami. Niacyna jest w stanie zahamować rozwój MRSA (ang. methicyllin-resistant Staphylococcus aureus – gronkowiec złocisty oporny na metycylinę). Naukowcy odkryli że duże dawki niacyny pobudzają specyficzny gen (C / EBPe), który zwiększa zdolność białych krwinek do zwalczania zakażeń MRSA. Witamina B3 w jednym z badań okazała się 1000 razy skuteczniejsza w stosunku do soli fizjologicznej (placebo). W badaniu na zwierzętach wykazano, że witamina B3 spowodowała obniżenie bakteri w śledzionie i nerkach do poziomu 100 razy niższego niż w grupie kontrolnej.

Naukowcy stosowali dawki niacynyamidu w ilości 6 gramów na dobę i nie zauważyli żadnych efektów ubocznych.

Może kiedyś doczekamy się czasów, że medycyna zacznie stosować witaminy w odpowiednich dawkach i pomagać pacjentom w najtrudniejszych przypadkach.

Bibliografia:
1. sciencedaily.com
2. www.einstein.yu.edu
3. www.aljazeera.com
4. www.secondopinionnewsletter.com
5. pubmed/27940189
6. Dan Secor, Fuyan Li, Christopher G. Ellis, Michael D. Sharpe, Peter L. Gross, John. Wilson, Karel Tyml. Impaired microvascular perfusion in sepsis requires activated coagulation and P-selectin-mediated platelet adhesion in capillaries. Intensive Care Medicine, 2010; 36 (11):1928 DOI: 10.1007/s00134-010-1969-3
7. John X. Wilson. Mechanism of action of vitamin C in sepsis: Ascorbate modulates redox signaling in endothelium. BioFactors, 2009; 35 (1): 5 DOI: 10.1002/biof.7
8. J. Clin Invst. 91-2; Radiother Oncol. 1998 Aug;48(2):123-33; Am J Clin Nutr. 1977 Aug;30(8):1364-8.

Powiązane wpisy

Krople z MSM

admin

Witamina C: naturalna czy syntetyczna

admin

Słoneczna witamina D3

admin

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Dowiedz się więcej

>