Zioła

Galgant dla serca

Galgant jest przez Hildegardę uważany za jeden z najskuteczniejszych leków na wszystkie choroby serca. Stosuje się go przy dolegliwościach trawiennych oraz różnego rodzaju kryzysach sercowo naczyniowych. Jego smak jest ostro goryczkowy.

Z medycznego punktu widzenia najistotniejszy jest korzeń, który zapachem i smakiem przypomina imbir. W medycynie ludowej stosowano suszony korzeń galgantu na problemy z trawieniem, dla pobudzenia apetytu oraz przeciwgorączkowo.

Galgant skutecznie usuwa bóle serca, osłabienie serca i szczególnie zawroty głowy wywołane bólem serca. Dzięki rozkurczowemu działaniu zwalcza bóle głowy, kryzysy związane z wysokim ciśnieniem, stres oraz wzdęcia.

Tak pisze o nim Hildegarda:

Kto cierpi na bóle serca i czuje słabość w sercu, ten powinien spożywać wystarczającą ilość galgantu, a poczuje się lepiej…

Łacińska nazwa galgantu to: Alpinia officinarum. Jest on pierwszym naukowo potwierdzonym lekiem. W 1984 galgant został uznany za środek skuteczny i nieszkodliwy, a później Federalny Instytut Leków przyznał galgantowi patent leku.

W medycynie Hildegardy galgant stosuje się w następujących chorobach: osłabienie i bóle serca, leczenie oraz zapobieganie zawałom, skurcze żołądka i jelit (syndrom Roemhelda), dolegliwości miesiączkowe, zaburzenia krążenia, bóle głowy, stany wyczerpania i słabości, stres, napady dusznicy bolesnej, napady rzekomopadaczkowe.
Jak podaje w swoich książkach Dr. Wighard Strehlow galgant działa szybko i przynosi ulgę jak nitrogliceryna (bez jej nieprzyjemnych efektów ubocznych).

Mogę potwierdzić skuteczność tego zioła w przypadku zawału serca. U mojej babci (89 lat)zdiagnozowano rozległy zawał mięśnia sercowego. Gdy lekarz zobaczył wykres EKG, to powiedział, że szanse przeżycia są praktycznie zerowe. Obawiał się, że nie przeżyje transportu do szpitala Uniwersyteckiego (odległość 50km). Zdążyłem przed zabraniem babci do karetki podać jej 2 tabletki galgantu. Kazałem trzymać w ustach, aż do rozpuszczenia. Babcia przeżyła transport, oraz dalsze zabiegi w szpitalu. Oczywiście teraz otrzymuje „pełny” zestaw na przywrócenie poprawnej pracy serca i układu krążenia (m.in. zestaw witamin dr. Ratha), ale na tamten czas, galgant okazał się niesamowitą pomocą i być może uratował jej życie.

Nieoceniona pomoc dla serca

Helicobacter pylori jest ostatnimi czasy bardzo popularną chorobą. W medycynie Hildegardy leczy się ją za pomocą galgantu oraz wysokich dawek witaminy C. Taka kuracja jest w stanie usunąć infekcję wywołaną przez Helicobacter bez żadnych skutków ubocznych.
Galgant wzmaga wydzielanie kwasów żołądkowych, dlatego osoby z wrzodami żołądka, refluksem itp. powinny dość ostrożnie podchodzić do spożywania galgantu.

Stosowanie galgantu

Profilaktycznie jedna tabletka dziennie położona na języku, aż się rozpuści. W razie potrzeby wziąć 2 tabletki galgantu, położyć na język do rozpuszczenia (nie gryźć i nie połykać). Po kilku minutach bóle powinny ustąpić. Jeśli dalej jest coś nie tak, to należy po 5 minutach przyjąć kolejną dawkę tabletek. Dla wzmocnienia działania, po zażyciu tabletek z galgantu można wypić kieliszek napoju z pietruszki.

W kuchni galgant świetnie się nadaje jako przyprawa do mięsa, gulaszu, pieczeni wołowej oraz działa konserwująco na kompoty i dżemy (3%-7% galgantu).

Powiązane wpisy

Phytobiologicals – Kurkumina

admin

Naturalne zamienniki ibuprofenu

admin

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Dowiedz się więcej

>