This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Andrew Saul – Wylecz się sam. Megadawki witamin

/, Witaminy/Andrew Saul – Wylecz się sam. Megadawki witamin

Andrew Saul – Wylecz się sam. Megadawki witamin

Andrew W. Saul – Wylecz się sam. Megadawki witamin.

Wydawnictwo: ABA
Ilość stron: 659
Cena: 59 zł

Kup książkę

Na rynku wydawniczym dosłownie z tygodnia na tydzień przybywa książek traktujących o zdrowiu. Te najciekawsze książki są w większości publikowane w języku angielskim, co dla sporej większości osób w Polsce może być przeszkodą nie do przeskoczenia. Na szczęście po woli zaczyna się to zmieniać. Niedawno Oficyna Wydawnicza ABA wypuściła na Polski rynek – bestseller – książkę Andrew W. Saul – Wylecz się sam. Megadawki witamin.

Książka ta, jest dość dobrze znana w USA. Od wielu lat znajduje się wysoko w rankingach sprzedaży, a z tego co wiem u nas też jest jej dodruk.

Andrew Saul dla większości naturopatów jest dość dobrze znaną postacią. Publikuje książki, artykuły oraz nagrywa filmy dotyczące naturalnych technik powrotu do zdrowia. Z wykształcenia jest biologiem od 30 lat specjalizującym się w doradztwie z zakresu leczenia naturalnego.

„Wylecz się sam”, to książka napisana tak jak lubię. Jest pełna gotowych recept, które każdy może praktycznie od razu zastosować. Z doświadczenia wiem, że ludzie oczekują rozwiązań, a nie tylko pustych informacji o chorobie.

Andrew Saul ma „lekkie” pióro, więc książkę czyta się szybko i bez zbędnego naukowego żargonu. Autor dzieli się przykładami z własnego doświadczenia, oraz edukuje czytelnika, że dbanie o własne zdrowie zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Przedstawił w niej 19 zasad naturalnych terapii np.:

Zasada 4: „Podstawą przywracania zdrowia powinno być dobre odżywianie, a nie leczenie farmakologiczne. Wszystkie nasze komórki składają się z tego co jemy i co pijemy. Żadna z nich nie składa się z leków.”

Zasada 13: Witaminy mogą działać jak leki, jednak leki nigdy nie działają jak witaminy”. I wiele innych bardzo ciekawych i trafnych spostrzeżeń.

Dr Saul podzielił książkę na dwie części. Część pierwsza to gotowe kuracje na choroby tj. refluks, alkoholizm, alergie, Alzheimer, dusznica bolesna, zapalenie stawów, astma, depresja, cukrzyca, POCHP, arytmia, hemoroidy, nadciśnienie, łuszczyca, PMS, zapalenie krtani, zaburzenia snu i wiele innych. Łącznie opisał prawie 70 dolegliwości i chorób podając witaminowe rozwiązania (z uzasadnieniem ich stosowania).

Część druga to dodatkowe informacje z których dowiemy się jak poprawnie nasycić organizm niacyną aby zminimalizować efekt „flush”, co pić, co jeść na śniadanie, jak usuwać pestycydy z jedzenia oraz spora dawka wiedzy na temat witamin C, E, D, B12.

Witamina B12 jest dość często pomijana przez naturopatów, a dla mnie jest to jedna z najważniejszych witamin, której braki ma większość z nas. Saul opisuje jak poprawnie zastosować kurację metylokobalaminą oraz dlaczego badania laboratoryjne nie zawsze wykazują jej niedobór.

Dla wielu osób ta książka może być szokująca, ponieważ czasami bardzo proste techniki pozwalają przywrócić zdrowie. Ot choćby wykorzystanie witaminy E w dusznicy bolesnej czy arytmii. Który lekarz Wam o tym powie?

We wszystkich opisanych kuracjach nie chodzi o megadawki witamin, tylko o wyrównanie meganiedoborów składników odżywczych, które przez wiele lat nie dają żadnych oznak chorobowych. Jeśli jesteś odwodniony to czujesz pragnienie, a w przypadku witamin, mimo że organizm „jest głodny” to nie daje żadnych objawów które dałoby się szybko rozpoznać.

„Wylecz się sam” to 650 stron konkretnej wiedzy popartej badaniami naukowymi.

Jest to książka którą mam u siebie w biblioteczce i zachęcam, aby miał ją każdy, kto interesuje się zdrowiem i naturalnymi technikami samouzdrawiania.

By | 2016-10-28T16:03:51+00:00 15 czerwca 2016|Publikacje, Witaminy|2 komentarze

2 komentarze

 1. Wojtek 30 grudnia 2016 at 19:16 - Reply

  Jak to jest w końcu z tym zakwaszeniem organizmu ? W rozdziale „ocet jabłkowy i miód” Dr Saul w książce pisze, że należy zakwaszać organizm aby wyniki moczu były bardziej kwaśne, a większość opinii jest takich że mamy zakwaszony organizm. Więc jak jest w końcu ?

  • Sebastian Sarnowicz 12 stycznia 2017 at 09:27 - Reply

   W cale nie mamy zakwaszonych organizmów, bo jakby tak było, to byśmy wszyscy już dawno umarli. Jak pH krwi podniesie się, albo spadnie zbyt nisko, to po nas. Organizm ma wiele systemów buforowych które regulują i dbają o to, aby nie zakwasić się oraz nie zalkalizować. Nerki, wątroba, płuca, hemoglobina…to tylko kilka z nich.

   Problem leży gdzie indziej, a termin zakwaszony organizm jest marketingowym chwytem. Organizm jak nie ma minerałów zasadowych: magnez, wapń, sód i potas, to zaczyna pobierać je np. z kości. Wapń świetnie alkalizuje. A gdzie jest go najwięcej? W kościach. To sobie organizm z kości pociągnie wapń. Zła dieta, brak suplementacji i mamy niedobory, a te będą przyczyniać się do chorób. Ot i cały trik z zakwaszeniem organizmu.

Leave A Comment

Inline
Inline